Acıgöl Otobüs Bileti

Acıgöl Seferi Yapan Firmalar
Acıgöl Hakkında

Acıgöl Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Acıgöl otobüs bileti satan firmalarıAcıgöl otobüs bilet fiyatlarıAcıgöl otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Acıgöl, Nevşehir iline bağlı bir ilçedir. İlçenin eski adları sırasıyla Topado ve Dobada’dır. Hititler, Frigler, Persler, Bizans gibi birçok uygarlığın egemenliği altında bulunmuş olan Acıgöl, 1071 Malazgirt Savaşı’ndan sonra Türk yerleşkesi haline gelmiştir. Nevşehir ilinin batısında yer alan ilçe, Acıöz Çayı’nın çevresine kurulmuştur. İlçe sakinleri geçimini genel olarak tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadırlar.

Acıgöl’e Nasıl Gidilir?

Acıgöl ilçesi, Nevşehir il merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşuları Nevşehir il merkezi, Aksaray il merkezi ile Derinkuyu ve Gülşehir ilçeleridir. Nevşehir – Aksaray karayolu üzerinde bulunan ilçeye Acıgöl otobüs bileti satın alarak ulaşabilirsiniz.

Acıgöl’de Gezilecek Yerler

Acıgöl ilçesi, turizm bakımından müthiş bir potansiyel barındırsa da bu potansiyelini pek kullanamamaktadır. Tarihi bu kadar eskilere dayanan ilçede eski kültürlere dair izlere rastlansa da arkeolojik kazılar yapılmadığı için tarihi kalıntılar tam olarak bilinmemektedir. Yine de buraya gittiğinizde ilçe sınırları içerisinde yer alan Yazılı Kaya olarak adlandırılan granit kayada resimli yazı dikkatinizi çekmelidir, bu yazı milattan önce 8. yüzyılda geç Hitit döneminde yazılmıştır. Ayrıca buraya geldiğinizde mutlaka Acıgöl (Krater Gölü)’üne gitmeniz ve bu doğa harikasının tadını çıkarmanız önerilir. 

En Çok Tercih Edilen Acıgöl Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus