Adaklı Otobüs Bileti

Adaklı Seferi Yapan Firmalar
Adaklı Hakkında

Adaklı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl’ün en güzel yönlerinden olan, Adaklı otobüs bileti satan firmalarıAdaklı otobüs bilet fiyatlarıAdaklı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Adaklı, Bingöl’ün ilçelerinden birisidir. 1987 yılına kadar Kiğı ilçesine bağlı olan Adaklı, bu tarihten itibaren ilçe yapılmıştır. Ayrıca daha öncesinde Erzurum’a, sonrasında Erzincan’a bağlı olan ilçe en son olarak Bingöl’e bağlanmıştır. Bölgede eski zamanlarda yaşayan Ermeni halkından kaynaklı olarak ilçenin eski isimlerinin bölge halkının ibadetlerini yaptıkları tanrıçadan geldiği düşünülmektedir (eski adı Azaxpert’tir). Şimdiki ismi ise orada bulunan bir mahalleden gelmektedir.

 

Adaklı’ya Nasıl Gidilir?

Adaklı ilçesi Bingöl il merkezine yaklaşık olarak 65 kilometre uzaklıktadır. Komşu ilçeleri de Kiğı, Merkez, Yedisu ve Karlıova’dır. Merkeze çok uzak olmadığı söylenebilse de 1500 metre olan rakımı sebebiyle oldukça yüksek bir ilçedir ve bu da özelikle kış aylarında ulaşımı zorlaştırabilir. Fakat yine de Adaklı otobüs bileti alındığı takdirde konforlu bir ulaşım sizi beklemektedir.

 

Adaklı’da Gezilecek Yerler

Adaklı ilçesi, turizm bakımından Bingöl’ün turizm merkezi olmasa da ilçede bulunan Yıldız Kalesi görülmeye değerdir. Eskiden burada yaşamış olan Ermeni halkının ibadet ettiği tanrıçanın yeri olan bu kalede tarihi görmek mümkün olacaktır.

 

En Çok Tercih Edilen Adaklı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus