Adana - Arsin Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Arsin Hakkında
Arsin Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Trabzon´un en güzel yönlerinden olan, Arsin otobüs bileti satan firmaları, Arsin otobüs bilet fiyatları, Arsin otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Trabzon, Arsin

Arsin, Trabzon iline bağlı ilçelerden birisidir. Elde edilen bilgilere göre ilk olarak Orta Çağ´da küçük bir yerleşim birimi olarak kurulmuştur. 26 Ekim 1461 tarihinde, Fatih Sultan Mehmet´in  Trabzon´u fethetmesi sonucunda Türk yurdu olmuştur. 13 Nisan 1916 tarihinde Rus işgaline uğrayan ilçe, iki yıl sonra tekrar bağımsızlığına kavuşmuştur. Arsin, 1952 tarihine kadar Yomra ilçesine bağlıyken, 1957 senesinde Resmi Gazetede yayımlanan kararnameyle birlikte ilçe statüsüne erişmiştir. Arsin, kelime manası bakımından ´´Arınmış´´ ve ´´Temiz´´ anlamına gelmektedir. Bu adla anılmasının sebebinin, doğal plajları olması ve suyunun çok berrak olmasından dolayı olduğu söylenmektedir. Fakat, bu günlerde ne yazık ki bölgeden Karadeniz Sahil Yoluna doğrudan bir ulaşım sağlanamamaktadır. Arsin, Trabzon şehir merkezinin 20 km mesafe doğusunda yer almaktadır. Trabzon-Rize sahil şeridi civarındadır. Dığuda Araklı, kuzeyde Karadeniz, güneyde Gümüşhane ve Yağmurdere ile komşudur. Karadenizde 7 kilometrelik bir deniz kıyısı bulunmaktadır. Arsin otobüs bileti Trabzon ve çevre illerden rahatlıkla temin edilebilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Arsin Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus