Adana - Aybastı Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Aybastı Hakkında
Aybastı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ordu´nun en güzel yönlerinden olan, Aybastı otobüs bileti satan firmaları, Aybastı otobüs bilet fiyatları, Aybastı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Ordu, Aybastı

Denizden uzak, iç kısımlarda konuşlanmış Aybastı ilçesi, Ordu´ya bağlıdır. Aybastı ahalisi ekseriyetle Çepniler ve Türkmenlerden oluşmaktadır. Bilhassa Çepniler, Türklerin en eski boylarından birisidir. İlçenin adını nereden aldığı net olarak bilinmemekle beraber, Göktürkler ve Oğuzlar için kutsi olan Ay, Güneş ve Duman gibi kavramlardan ya da Ay tutulmasından türetildiği söylenmektedir. Eski zamanlarda ilçenin adının ´´İbasti´´ olduğu kayıtlar arasındadır. İlçe, 359 kilometrelik bir yüzölçümüne sahiptir. Arkeolojik aktivitelerde keşfedilen mağara yapılarından hareketle ilçe tarihinin Milattan önceki yıllara dayandığı görüşü hakimdir. Aybastı, Ordu şehir merkezine yaklaşık 105 km uzaklıkta ublunmaktadır. Sahil yolu ve Fatsa arasındaki mesafe 52 km´dir. Bu yol, şahsi otomobille yaklaşık 2 saatte gidilebilmektedir. Asfalt kalitesi düşük olduğundan araç sürerken bir hayli dikkatli olmak gerekmektedir. Tüm olumsuzluklara rağmen Aybastı otobüs bileti birçok yerden temin edilebilmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu takribi 26 bin kişiden oluşmaktadır. Bölge daha çok Türk folklor araştırmacıları tarafından ziyaret edilmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Aybastı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus