Adana - Bağcılar Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Bağcılar Hakkında

Bağcılar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Bağcılar otobüs bileti satan firmaları, Bağcılar otobüs bilet fiyatları, Bağcılar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


İstanbul, Bağcılar

İstanbul’un nüfus yoğunluğu en büyük olan ilçesidir. Çok küçük bir alanda bulunmasına rağmen 800 bin nüfusa sahip olması büyük bir potansiyel taşıdığını göstermektedir. Son dönemlerde büyük göç alan ilçede basın ve banka merkezleri de yer almasına rağmen, ekonominin temeli tekstile dayanmaktadır. Bölgede nüfus yoğunluğunun doğal sonucu olarak alışveriş merkezleri, kafeler ve restoranlar ilçeye canlılık kazandırmaktadır. Genç nüfusun çok fazla olduğu bu ilçeyi yakından tanımak ve fırsatları değerlendirmek için  Bağcılar otobüs bileti  almanız yeterli.


Bağcılar’da Gezilecek Yerler

·         Tavukçu Köprüsü: İlçe sınırları içinde bulunan ve doğal güzelliklere sahip Tavukçu deresi üzerinde bulunan Tavukçu köprüsü, taş işçiliğine güzel bir örnektir.

·         Su Kemerleri: Tarihten günümüze kadar bozulmadan kalan çok fazla su kemeri mevcuttur. Bunlarda iki tanesi de Bağcılar’da bulunmaktadır. Bu su kemerleri askeri bölge içerisinde kalmaktadır.

·         Çeşmeler: ilçenin özellikle Mahmutbey Mahallesinde Osmanlı döneminden kalma  çok sayıda çeşme bulunmaktadır. Bunlar Acı Çeşme, Burmalı Çeşme, Hüseyin Ağa Çeşmesi  ve Demirli Çeşmeleridir. Osmanlı motiflerini taşıyan bu çeşmeler günümüzde de hala hizmet vermektedir.

En Çok Tercih Edilen Bağcılar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus