Adana - Baklan Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Baklan Hakkında

Baklan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Baklan otobüs bileti satan firmalarıBaklan otobüs bilet fiyatlarıBaklan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Baklan, Denizli’nin bir ilçesidir. 1990 yılında Dedeköy ismiyle ilçe statüsüne kavuşan ilçe, bu tarihten itibaren ismi de Baklan olarak değiştirilmiştir. Nüfusu 5.000 civarında olan bu küçük ilçenin kurucusunun Abdi Bey olduğu düşünülmektedir. Abdi Bey, Kayı Boyu beylerindendir. Tarım ve hayvancılıkla uğraşılan ilçede Baklan ovası sulaması, Türkiye’nin ikinci büyük sulama projesidir. Baklan ilçesi, Beşparmak Dağı’nın batı eteğine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 950 metre olan ilçe, bu bölgedeki en yüksek yerleşim birimidir.


Baklan’a Nasıl Gidilir?

Baklan ilçesi, Deniz il merkezine 60 kilometre uzaklıktadır. Denizli – Ankara yolu istikametinde bulunan ilçenin komşuları Dazkırı, Çal, Bekilli, Çivril ve Bozkurt’tur. Baklan otobüs bileti satın alarak ilçeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 


Baklan’da Gezilecek Yerler

Baklan ilçesinde çeşitli arkeolojik kalıntılara, duvar örgüsüne ya da sütunlara rastlanmaktadır. Ortaçağ dönemini yansıtan bu tarihi kalıntılar bölge halkı tarafından Han Yıkığı olarak adlandırılmıştır. Bunun dışında Çalkebir Höyük denilen Tunç devri ile Frig ve Roma dönemini yansıtan yere de gitmeniz önerilmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Baklan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus