Adana - Bartın Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Bartın Hakkında
Bartın Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye’nin en güzel yörelerinden olan, Bartın otobüs bileti satan firmaları, Bartın otobüs bilet fiyatları, Bartın otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Bartın Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Karadeniz Bölgesinin batısında yer alan küçük ve şirin bir il olan Bartın, 1991 yılında Türkiye’nin 74. İli olmuştur. Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan il orman bakımından oldukça zengindir. Ayrıca il sınırları içerisinden geçmekte olan Bartın çayı üzerinde taşımacılık yapılan tek akarsuyumuzdur.

İlin kuzeyinde Karadeniz, doğu ve güneyinde Karabük, batıda ise Zonguldak yer almaktadır.


Bartın Gezilecek Yerler

Bartın ili doğal yapısı ve tarihi özellikleri ile oldukça güzel turistik tesislere sahip bir kentimizdir. Deniz kenarında kurulmuş yerleşim yerleri Karadeniz bölgesinin en güzel plajlarına sahiptir. Şehirde yat limanları ve deniz sporları tesisleri bulunmaktadır. Bunun yanında yaylalar ve Milli Parklar çok farklı etkinliklerin yapılabildiği tesislerdir. Avcılık ve doğa yürüyüşleri en bilinen spor türleridir.

Bartın han, hamam, kale gibi tarihi eserler açısından da oldukça zengindir. İl merkezinde bulunan Şehir Hamamı 1747 yılında, Somaklıoğlu Hamamı ise 1883 yılında yapılmış ve hala kullanılmaktadır.

Bartın şehir merkezinde bulunan Taş Han 1800’lü yıllardan kalma bir ticaret merkezidir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus