Adana - Bozova Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Bozova Hakkında
Bozova Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şanlıurfa´nın en güzel yönlerinden olan, Bozova otobüs bileti satan firmaları, Bozova otobüs bilet fiyatları, Bozova otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Şanlıurfa, Bozova

Bozova, Şanlıurfa´ya bağlı ilçelerden birisidir. Şanlıurfa şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Meşhur Atatürk Barajı, Bozova sınırları dahilindedir. İlçe, çok eski yıllardan beri yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır. Araştırmalara göre Bozova tarihi, M.Ö. 7000´li yıllara kadar uzanmaktadır. Bilgilere göre Bozova´da bir zamanlar Asurlular, Romalılar, Ermeniler ve Araplar yaşamıştır.1982 yılında Şanlıurfa Müzesi tarafından yapılan arkeolojik kazılarda Şaşkan Höyükleri arasında kalan yerlerde pek çok buluntu keşfedilmiştir. Buna göre ilçeyi yerleşim alanı olarak kullanan ilk medeniyetin Asurlular olduğunu ve buraya Asuraianu adını verdikleri düşünülmektedir. 1982 senesinde yapılan büyük keşfin ardından bölgenin önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır. Bu bağlamda 1984´te Kurban Höyük Kazısı gerçekleştirilmiştir. Bu kazıyı, Chicago Üniversitesi Öğretim Üyesi Leon Marfoe yönetmiştir. Kazıda, Hititlere ait emsalsiz tabletler bulunmuştur. Görüldüğü üzere Bozova, Şanlıurfa´nın görülmesi gereken nadide bir ilçesidir. Bölgede herhangi bir ulaşım sorunu yoktur. Bozova bileti sayesinde ilçeye kolay bir şekilde ulaşabilir, İsa´dan Önce´ye dayanan tarihi havasını soluyabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bozova Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus