Adana - Bucak Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Bucak Hakkında

Bucak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Burdur’un en güzel yönlerinden olan, Bucak otobüs bileti satan firmalarıBucak otobüs bilet fiyatlarıBucak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Bucak Burdur 


İlçe bulunduğu konum itibari ile il merkezine yakındır. Bucak’ın Burdur merkeze uzaklığı yaklaşık 45 km’dir. Bucak Kültürel Özellikleri


İlçenin eski ismi Oğuzhan’dır. Bulunduğu yer itibari ile Sütçüler, Antalya ve Ağlasun’a komşudur. 1926 yılında ilçe statüsüne alınmış ve Burdur’a  bağlanmıştır. İlçeye bağlı 30’ un üzerinde köy ve 20 adette mahalle vardır. Burdur’ a olan yakınlığı ile birlikte il için önemli ilçelerden biridir. İlçedeki halkın geçim kaynağı  genellikle çiftçiliktir. İlçede az da olsa ticaret ile uğraşan ve zanaatkarlar da bulunmaktadır. İlçede oto sanayinin orta ölçekli  gelişmiş olması dikkatleri üzerine çekmektedir. İlçede orman nüfusu fazla olduğu için atölyeler kurulmuştur. Ayrıca ilçede yem ve çimento fabrikası bulunur. Sitemizden temin ettiğiniz Bucak otobüs bileti ile bu güzel ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. Bucak’a nasıl gidilir?

İlçenin Burdur merkeze 45 km gibi bir uzaklıkta olması, Burdur Antalya yolu üzerinde olması ulaşım açısından sorunları ortadan kaldırmakta ve ilçeye ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Bucak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus