Adana - Çeltikçi Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Çeltikçi Hakkında

Çeltikçi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Burdur’un en güzel yönlerinden olan, Çeltikçi otobüs bileti satan firmalarıÇeltikçi otobüs bilet fiyatlarıÇeltikçi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Çeltikçi Burdur


İlçenin tarihi araştırıldığında günümüzdeki yerleşim yerinin 1700 lü yıllara dayandığı rivayet edilir. Burdur’un en az nüfuslu ilçelerinden biridir. İlçenin kuruluş yeri hakkında başka bir bilgi ise; günümüze  oranla daha fazla su kıtlığı yaşandığı dönemde ön plana çıktığıdır. Çeltikçi Kültürel Özellikleri


İlçe nüfusunun çok az olması sebebi ile bir dönem vekâleten yönetilmiştir. İlçe merkezinin Cami ve Konak olmak üzere iki adet mahallesi vardır. İlçeye son dönemlerde sağlık ve eğitim konusunda yatırımlar yapılmaya başlanmıştır. İlçe ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. İlçe de Tarım Kredi Kooperatifi bulunur. Bununla birlikte sağlık ocağı da mevcuttur. İlçede okuryazar oranı yüksektir. İlçenin Burdur’a yakın olması idari ve ilçe ekonomik durumunu artıya çevirmiştir. Satın aldığınız Çeltikçi otobüs bileti ile ilçeye ulaşabilirsiniz. Çeltikçi’ye nasıl gidilir?

İlçe Burdur merkeze 33 km uzaklıktadır. Merkezden düzenlenen seferler ile ilçeye ulaşabilirisiniz.

En Çok Tercih Edilen Çeltikçi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus