Adana - Gerze Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Gerze Hakkında

Gerze Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sinop’un en güzel ilçelerinden biri olan, Gerze otobüs bileti satan firmaları, Gerze otobüs bilet fiyatları, Gerze otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sinop, Gerze

Sinop ilçesi Gerze M.Ö. 1400 yıllarında Gaşgalı´lar tarafından kurulmuştur. Gerze, Sinop iline 39 km uzaklıkta olup antik ismi Carusa’dır. Karadeniz Bölgesi´nin gezmeye değer tarihi ve tabiat güzellikleri ile dolu olan Gerze, 1920 yılında ilçe olmuştur. İlçe ayrıca horozları ile de meşhurdur. İlçede 1950 yılında bir evin mangalından çıkan yangında Bağdati tarzında yapılan ahşap evlerin çoğu maalesef yanmıştır. 


Gerze Gezilecek Yerler  

Sinop’un bu eşsiz ilçesine en uygun Gerze otobüs bileti ile seyahat rotanızı çizip, tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Gerze Yörükleri

-          Çeçe Sultan Türbesi

-          Gerze Feneri

-          Yakup Ağa Konağı

-          Tarihi Köşk Hamamı

En Çok Tercih Edilen Gerze Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus