Adana - Gönen Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Gönen Hakkında

Gönen Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Gönen otobüs bileti satan firmalarıGönen otobüs bilet fiyatlarıGönen otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gönen, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Isparta ilinin bir ilçesidir. Günümüzdeki nüfusu 7.000 civarı ve yüzölçümü de 372 kilometrekare olan bu küçük ilçenin tarihi milattan önce 2000 senesine kadar uzanır. Bu bakımdan birçok kültüre ve uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. 


Gönen’e Nasıl Gidilir?

Gönen ilçesi Isparta il merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunur. Burdur Isparta yolunu kullanan ilçe ziyaretçileri buraya ulaşabilirler ya da Gönen otobüs bileti satın alarak hem rahat hem de konforlu bir ulaşımı tercih edebilirler. 


Gönen’de Gezilecek Yerler

Gönen’e yolu düşen turistlerin burada bulunan tarihi kaleye uğramaları tavsiye edilir. İlçenin kuzeybatısındaki yüksekliğe inşa edilmiş olan bu kalenin hangi döneme ait olduğu tam olarak bilinmemektedir. Bunun dışında Gönen Höyüğü de burayı ziyaret etmek isteyenlerin ilgisini çekebilir. Bu bölgede bulunan Senirce Köyü Isparta ilinin en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Son olarak Selçuklular döneminden (1200’lü yılların başları) Gönen Hamamı da –her ne kadar artık hamam olarak kullanılmıyor olsa da- kendisine meraklı ziyaretçilerini beklemektedir. 

En Çok Tercih Edilen Gönen Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus