Adana - Kağızman Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Kağızman Hakkında

Kağızman  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kars’ın  en güzel yönlerinden olan, Kağızman  otobüs bileti satan firmaları, Kağızman otobüs bilet fiyatları, Kağızman otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kağızman’a Nasıl Gidilir?

Kağızman Kars ilinin en büyük ilçesidir. İlçe Kars şehir merkezi dışında Erzurum ve Iğdır illerine de oldukça yakın mesafedir. Bu sebeple ilçeye komşu illerden ve ilçelerden Kağızman otobüs bileti ile ulaşım imkanı vardır. İlçe Aras Nehri yatağında olduğu için oldukça verimli topraklara sahiptir. Bu bölgenin yakınlarında Erken Demir Çağı’na ait buluntular çıkmıştır. Bu da ilçenin yerleşim tarihinin çok eski olduğunu göstermektedir. Bölge Urartu, Pers, Roma uygarlıklarının yaşadığı bir bölge olmuştur. Arap akınları sonrası ise bir süre Ermeni Krallığı hüküm sürmüştür. Bu sebeple bu bölgede hala yaşayan Ermeniler vardır. İlçenin Çamuşlu ve Çengelli köyü tarihi kalıntılar ve tarihi mimari eserler ile oldukça ilgi çekicidir. Halkın en önemli kaynağı verimli toprakları sayesinde hayvancılık ve bahçeciliktir. En meşhur yiyecekleri ise kayısı ve pestildir.  Ayrıca elma, armut, erik gibi meyve çeşitlilikleri de mevcuttur. Kağızman ilçesinde her yerde görebileceğini meyve ağaçları ile ülkenin en taze ve doğal meyvelerini tüketmek mümkündür. Özellikle bölgede kiraz oldukça lezzetli çıkar. 

En Çok Tercih Edilen Kağızman Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus