Adana - Karaburun Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Karaburun Hakkında
Karaburun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Karaburun otobüs bileti satan firmaları, Karaburun otobüs bilet fiyatları, Karaburun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Karaburun

İzmir körfezinde yer alan Karaburun çok eski tarihi bir yerleşim yeri olup eski adı Mimas’tır. Bu tarihi yarımada Türk egemenliğine geçişinden sonra AhurluAhırlı olarak anılmış ve Osmanlı döneminde Karaburun adını almıştır. Çok sayıda mavi bayraklı plajlara sahip olan Karaburun’da bulunan mağaralar da görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Karaburun Gezilecek Yerler   

Bu tarihi yarımadanın güzelliklerini keşfetmek için en uygun Karaburun otobüs bileti satın almalı ve hemen gezmeye başlamalısınız!

-          Kuyucak Plajı

-          Peynirini Mağarası

-          Hamzabükü

-          İncirli Koy (Akvaryum)

-          Dolungaz

-          Badembükü

-          Mimoza Koyu

-          Ege Octopus Dalış Kulübü

-          Sarpıncık Feneri

-          Narcissos Dilek Pınarı

En Çok Tercih Edilen Karaburun Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus