Adana - Kepsut Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Kepsut Hakkında
Kepsut Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Kepsut otobüs bileti satan firmaları, Kepsut otobüs bilet fiyatları, Kepsut otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Balıkesir, Kepsut

Balıkesir´in ilçeleri arasında yer alan Kepsut, ilçe unvanını 1953 yılında almıştır. Bölge, yetiştirilen şeftaliler sayesinde adını tüm Türkiye´ye duyurmayı başarmıştır. Yükseltisi sadece 85 metredir. Balıkesir-Dursunbey karayolu üzerinde kurulmuştur. Kille, Değirmencik ve Simav Çayı ile çevrilmiş bir yarımada görüntüsüne sahiptir. Kepsut´un kuzeyinde 1.336 metre Çataldağ, güneydoğusunda ise Alaçam Dağları ve Kepsut ovası yer almaktadır. Son derece verimli topraklara sahip olan Kepsut´ta hemen her türlü tarım ürünü yetiştirilmektedir. Dolayısıyla Kepsut halkının çok büyük bir kısmı tarım yaparak hayatını geçirmektedir. 1965 yılında 30 bin olan Kepsut nüfusu giderek azalmaktadır. 2015´te sadece 23 bin kişi Kepsut´ta yaşamını sürdürmektedir. Bundaki temel sebep bölgeye yeterli yatırımların bir türlü yapılmıyor oluşudur. Fabrika ve üretim merkezlerine rastlamak çok güçtür. Kepsut, Balıkesir şehir merkezine 29 km, Susurluk´a 74 km, Bandırma´ya ise 119 km uzaklıkta bulunmaktadır. Balıkesir´den her gün düzenli olarak  seferler düzenlendiğinden Kepsut otobüs bileti almak isteyenlerin ilk önce Balıkesir´e gitmetisini tavsiye etmekteyiz. 

Kepsut´ta Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Pamukkale Turizm

                    Metro Turizm

                    Uludağ Balıkesir Turizm

                    Efe Balıkesir Turizm

                    Varan Turizm

En Çok Tercih Edilen Kepsut Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus