Adana - Laçin Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Laçin Hakkında

Laçin Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorumun en güzel yönlerinden olan, Laçin otobüs bileti satan firmaları, Laçin otobüs bilet fiyatları, Laçin otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum,
Laçin

Laçin, Çorum’un önemli ilçelerinden bir tanesidir. Laçin 1990 yılından önce, Büyüklaçin ve Küçüklaçin adlı iki köyden oluşmaktaydı. Bu tarihten sonra iki köyün birleşmesiyle ilçe olmuştur. İlçede tipik karasal iklim ve Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. İlçe ekonomisinin büyük bir kısmı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bununla beraber son dönemlerde ilçede tavuk çiftlikleri de kurulmaya başlanmıştır. 

Laçin’de Gezilecek Yerler

Laçin Kaplıkaya Anıtsal Kaya Mezarı: Anıtsal mezarlar, Çorum’un 27 km. kuzeyinde yer almaktadır. Kırkdilim mevkiinde yer alan mezarlar, sarp, kayalık ve derin vadilerden oluşan engebeli bir arazi üzerinde kurulmuştur. Helenistik döneme ait olan kaya mezarı Komutan İkezios’a aittir. Mezar, M.Ö 2. Yy’da yapılmıştır. Mezar odasının girişinde “İKEZİOS” yazısı bulunmaktadır.

Laçin Hamamı: Çorum il merkezine 40 km. mesafede bulunmaktadır. Kaplıca niteliğinde olan hamamın içme kürleri, idrar sökücü özelliği taşımaktadır. Bu yapıların yanı sıra, Büyük Laçin Mağarası da tarihi özelliği ile turistlerin uğrak noktası konumundadır. Laçin otobüs bileti alarak bu eserleri görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Laçin Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus