Adana - Marmara Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Marmara Hakkında
Marmara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Marmara otobüs bileti satan firmaları, Marmara otobüs bilet fiyatları, Marmara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Balıkesir, Marmara

Güney Marmara Adaları, Balıkesir´in sınırları içerisinde kalır ve bu adaların en büyüğü yani Marmara, Balıkesir´in bir ilçesi olarak kabul edilir. Bu bağlamda Marmara, Türkiye´deki en büyük 4 ada ilçesinden birisidir. Marmara, üzerinde bulunduğu adayı ve çevresinde irili ufaklı pek çok küçük adaları bünyesinde barındırır.    Mermer kelimesinin Marmara kelimesinden türediği söylenir. Aynı zamanda Marmara mermeri ile meşhurdur. Yaklaşık 110 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Adanın en yüksek kesimi, İlyas Tepe ya da Radar Tepe olarak adlandırılan sarp kayalıklardır. Marmara´da nüfus hareketliliği çok azdır. Nüfus sayısı 1990 yılında 9.792 kişiyken 2016 yılında ise bu sayı 8.848 olarak belirlenmiştir. Marmara otobüs bileti bulmak diğer Balıkesir ilçelerine göre daha zordur. Nitekim ulaşım genelde deniz yoluyla sağlanmaktadır. 

Geçim Kaynakları

Adından da anlaşılacağı üzere bu bölgeden ilk çağdan beri mermer çıkarılmaktadır. Dolayısıyla Marmara halkı genellikle mermercilikle uğraşmaktadır. Bunun yanı sıra sofralık zeytin üreten ve balıkçılık yapanların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Marmara adasının özellikle Eylül ayında çok güzel olduğu söylenir.

En Çok Tercih Edilen Marmara Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus