Adana - Nallıhan Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Nallıhan Hakkında

Nallıhan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Nallıhan otobüs bileti satan firmalarıNallıhan otobüs bilet fiyatlarıNallıhan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Nallıhan Ankara 

Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Ankara’nın en batısındaki ilçe Nallıhan, adını Nallı Çayı’ndan ve Osmanlı devrinde yapılan handan alır. İlçede bulunan Juliopolis Nekropol buluntuları eski çağlardan itibaren farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı konusunda bilgiye ulaşmamızı sağlıyor. 


Nallıhan coğrafi ve kültürel özellikler

Bulunduğu coğrafi konum itibari ile deniz seviyesinden yüksekliği 630 metre olan Nallıhan’da bulunduğu coğrafi konum sebebiyle mikro iklim hava şartları yaşanmaktadır. Son yapılan nüfus sayımlarına göre Nallıhan’da yaşayan kişi sayısı 30000’den fazladır. Tarım Nallıhan’ın başlıca geçim kaynağıdır. Tarımda ürün çeşitliliği olmasına rağmen öne çıkan tarım ürünleri domates ve biberdir. Bununla birlikte iç Anadolu bölgesinde pirinç yetiştirilen bir alan olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Nallıhan coğrafi konumu ve doğal güzellikleri, ilçede bulunan manevi mekanları il doğru zamanda gidildiğinde bir yeryüzü cennetidir. Günlük yaşamın sıkıntılarından kurtulmak için Nallıhan otobüs bileti alıp bu güzel ilçeyi ziyaret etmenizde fayda var. 

Nallıhan’a ulaşım

Ankara merkeze 160 km uzaklıkta olan Nallıhan’a gitmek için Ankara Etlik garajından iki ayrı otobüs firması ile yolculuk edebilirsiniz. Ayrıca Nallıhan’a yakın olduğu Bolu ve Eskişehir illerinden de direk ilçe merkezine giden otobüs seferleri ile yolculuk yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nallıhan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus