Adana - Pozantı Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Pozantı Hakkında

Pozantı  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Pozantı  otobüs bileti satan firmalarıPozantı otobüs bilet fiyatlarıPozantı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Pozantı
Otobüs Seferleri

Adana’ nın Pozantı ilçesi oldukça önemli bir yerleşim merkezidir ve Pozantı ismi Osmanlı Devleti’ nin koymuş olduğu  Bozantı  isminden türeyerek  günümüze kadar gelmiştir. İlçeye seyahat etmek için Adana merkezden ve bağlantısı bulunan Nevşehir, Niğde ve Kayseri illerinden Pozantı otobüs bileti alarak otobüs yolculuğu ile seyahat edebilirsiniz. 

Pozantı
´da Gezilecek Yerler 
Pozantı özellikle tarihi ve kaplıcaları ile oldukça fazla turist çekmektedir. Kaplıcalar ile sağlık turizmi gelişen ilçenin önemli tarihi ile seyahat turizmi de oldukça ilerlemiş durumdadır. Ayrıca ilçe sadece Anadolu’ nun değil Gaziantep ve Kahramanmaraş gibi doğu illerinin de Kayseri ve Nevşehir ile bağlantısı  açısından oldukça önemlidir ve sık kullanılır bir güzergahtır.  Pozantı´nın kaplıcaları dışında yaylaları da oldukça meşhurdur. Yazın sıcaktan bunalan Akdeniz halkının buralardaki yaylalarda serinlediği ve yaz dönemini buralarda geçirdikleri görülür. Pozantı’da da özellikle Adana’da olduğu gibi kebap yenir ve et ürünleri oldukça lezzetlidir. Pozantı yazılı tarihe bakıldığında da oldukça önemli olduğu görülen bir ilçedir. Her daim şehirler arası geçiş güzergahı olduğu için birçok millete ev sahipliği yapmış veya ağırlamıştır.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus