Adana - Sarıyer Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Sarıyer Hakkında

Sarıyer  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


istanbul’un en güzel yönlerinden olan, Sarıyer otobüs bileti satan firmalarıSarıyer otobüs bilet fiyatlarıSarıyer  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Sarıyer  İstanbul 


İstanbul’un Avrupa yakasında buluna ilçenin ilk adı Simas’tır. İlçeye Sarıyer isminin verilmesi ile ilgili farklı rivayetler vardır. İlki Fatih Sultan Mehmed’in iki sarışın askeri bu mevkide gömülü olduğu için Fatih’in sarı erleri‘n den bozularak Sarıyer olarak kaldığı diğeri ise Mısırlı zenginlerin bölgede harcadıkları altınlar yüzünde söyledikleri ‘’ sarı lira yer’ den bozularak günümüze Sarıyer olarak evirildiğidir. Sarıyer doğal bitki örtüsü ile İstanbul’un en zengin ilçeleri arasında görülür. İlçe büyük ölçüde ormanlarla kaplıdır. Özellikle Emirgan Korusu doğal güzelliği ile Sarıyer otobüs bileti temin edip biran önce gitmeniz gereken yerlerden biridir. İlçede Büyük Tarabya Oteli, Rumeli Hisarı, Huber Köşkü, Emirgan Camii, Telli Baba Türbesi, Sait Halim Paşa Yalısı gibi pek çok tarihi mekân halen varlığını sürdürmekte ve ziyaretçilerini beklemektedir.  Ayrıca Rumeli fenerinde bulunan Ceneviz Kalesi ’ de görülmeye değer tarihi mekânlardan biridir. 


Sarıyer’e nasıl gidilir?


Sarıyer ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağınız ilçelerden biridir. Kara yolu ve deniz yolunu kullanarak rahatlıkla ilçeye ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sarıyer Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus