Adana - Sivaslı Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Sivaslı Hakkında

Sivaslı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Uşak’ın en güzel yönlerinden olan, Sivaslı otobüs bileti satan firmalarıSivaslı otobüs bilet fiyatlarıSivaslı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sivaslı, Uşak iline bağlı bir ilçedir. Buradaki ilk yerleşim izlerinim tarihi Neolitik Çağ’a dayanmaktadır. Milattan önce 2500 yıllarında da Hitit egemenliği, sonrasında da sırasıyla Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Makedon Krallığı ve Bergama Krallığı burada kalmışlardır. 1233 yılında Türk egemenliği altına geçen bölge, Cumhuriyet döneminde 1953 yılında Uşak’ın il ilan edilmesiyle ilçe statüsüne kavuşmuştur. 

Sivaslı’ya Nasıl Gidilir?

Sivaslı ilçesi, Uşak il merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunur. Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde yer alan Sivaslı’nın komşuları Banaz, Sandıklı, Çivril, Karahallı ve Uşak merkez ilçesidir. Uşak – Denizli devlet karayoluyla buraya ulaşmak mümkün olup bunun için Sivaslı otobüs bileti satın almak yeterlidir. 

Sivaslı’da Gezilecek Yerler

Tarihi bu kadar eskilere dayanan bölgede elbette tarihi kalıntılara rastlamamak mümkün değildir. Bu sebeple buraya gelecek ziyaretçilerin özellikle Sebaste Harabelerini gezmeleri ve buradaki tarihi zenginlikleri incelemeleri önerilir. Burası Payalamanı ve Selçikler beldesinde yer almaktadır. Bunun dışında Sivaslı’da Evrenli mesire yeri bulunmaktadır. Ağacı bol bu mesire yerinde her yıl çilek festivali yapılmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Sivaslı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus