Adana - Sorgun Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Sorgun Hakkında

Sorgun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Sorgun otobüs bileti satan firmaları, Sorgun otobüs bilet fiyatları, Sorgun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat,
Sorgun

Yozgat il merkezine 35 km. uzaklıkta bulunan Sorgun, Yozgat’ın en büyük ilçesidir. İlçe, batıda Yozgat Merkez ilçe, doğuda Akdağmadeni ve Saraykent, kuzeyde Aydıncık ve Çekerek, güneyde de Sarıkaya ilçeleri ile komşudur. İç Anadolu Bölgesi’nin tipik karasal iklimi Sorgun ilçesinde de hakimdir. Kurak iklimin doğal sonucu olarak bitki örtüsü bozkırdır. İlçedeki en önemli ekonomik faaliyetler hayvancılık ve tarımdır. Kısmen sulu tarımın yapıldığı bölgede, daha çok kuru tarım ile hububat üretilmektedir. Buğday, çavdar ve arpa en önemli ürünlerdir. Sorgun Şeker Fabrikası’nın kurulması ile ilçedeki şeker pancarı üretimi de ciddi bir artış göstermiştir. Sorgun’da hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvancılık yapılabilmektedir. 

Sorgun’da Gezilecek Yerler

Sorgun Kaplıcaları: 50- 61 derece arasındaki sıcaklığı ve içerisinde bulunan sodyum klorür, klorlu sülfat ve sodyum sülfat ile şifalı olarak nitelendirilen kaplıcalar büyük ilgi görmektedir. İltihaplı hastalıklar, ağrılı kadın hastalıkları, romatizmalı ağrılar, spazm benzeri hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir.

Çadır Höyük: Höyük 32 metre yüksekliğinde ve 220 metre çapındadır. Hitit, Roma, Frig ve Bizans döneminde yerleşim yeri olarak kullanıldığına dair kalıntılar bulunmuştur. Sorgun otobüs bileti alarak bölgeyi gezebilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus