Adana - Suluova Otobüs Bileti

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Suluova Hakkında

Suluova Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Amasya’nın en güzel yönlerinden olan, Suluova otobüs bileti satan firmaları, Suluova otobüs bilet fiyatları, Suluova otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Amasya, Suluova

Suluova, Amasya merkez ilçenin 25 km batısında yer alır. 46 bin kişilik nüfusu olan ilçede kırsalda yaşayan kişi sayısı 8 bin dolaylarındadır. Bölge halkı tarım-hayvancılık ve ormancılık ile geçimini sağlar. İlçe 550 metre rakımdadır. İklimi Amasya’nın diğer bölgelerinde de görülen, Karadeniz iklimiyle karasal iklimin geçiş bölgesi olarak ılıman bir yapıya sahiptir. Yaylacılığa uygun yapısı hayvancılığa imkan sağlarken ilçede ekilen araziler oldukça büyük bir alan kaplamaktadır. 

4 Bin Yıllık Yerleşim Yeri

Tarihi kayıtları günümüzden 4 bin yıl geriye giden ilçedeki Kumbettepe’de yapılan kazılarda, Hititler döneminden kalma parçalar bulunmuştur. Selçuklularla birlikte Türk yurdu olan Suluova 1386 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır.

İlçede bulunan zengin linyit kaynakları ve şeker fabrikası bölge ekonomisine büyük katkı sunar.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus