Adilcevaz - Ankara Otobüs Bileti

Adilcevaz Hakkında

Adilcevaz Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bitlis’in en güzel yönlerinden olan, Adilcevaz otobüs bileti satan firmalarıAdilcevaz otobüs bilet fiyatlarıAdilcevaz otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Adilcevaz, Bitlis’in bir ilçesidir. İlçenin isminin nereden geldiğine dair çeşitli düşünceler vardır. Bunlardan gerçeğe en yakın olanı ilçenin ismini 900’lü yıllarda burada kurulmuş olan bir Arap Beyliğinden almış olmasıdır. Tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe, başta Urartular ve Persler olmak üzere birçok kültüre tanıklık etmiştir. Bölgede bir ara Araplar yaşamış olsa da daha çok Ermeni halkının yerleşim bölgesi olduğunu söylemek mümkündür.

 Adilcevaz’a Nasıl Gidilir?

Adilcevaz, Bitlis il merkezine yaklaşık olarak 90 kilometre uzaklıktadır. İlçeye düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayrıca Tatvan ve Ahlat, Adilcevaz’ın komşu ilçeleridir. Van Gölü’yle olan sınırı iklimini yumuşatmamış olsa da civar ilçelere göre Adilcevaz ilçesinin nispeten daha ılıman bir iklim yaşamasına sebep olmaktadır. Tüm bu sebeplerle Adilcevaz otobüs bileti satın aldığınızda buraya yaz – kış rahatlıkla gidebilirsiniz.

 Adilcevaz’da Gezilecek Yerler

Adilcevaz’a gittiğinizde hangi mevsim olursa olsun Van Gölü’nü ziyaret etmek isteyeceksiniz. Van Gölü’nde Nemrut Dağı’ndan çıkan lavlar dört tane ada oluşturmuştur. Suyu tuzlu ve sodalı olan bu gölün, cilt ve deri hastalıklarına şifalı olduğu söylenmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Adilcevaz Rotaları
Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus