Adıyaman - Alaşehir Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Alaşehir Hakkında

Alaşehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Alaşehir otobüs bileti satan firmaları, Alaşehir otobüs bilet fiyatları Alaşehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Alaşehir, Manisa

Manisa’nın sınır ilçelerinden olan Alaşehir, bulunduğu konum itibariyle tarım ve hayvancılığın dışında ticaretinde geliştiği bir ilçedir. En önemli tarımsal ürünleri, üzüm, tütün ve pamuktur. Çok az yerde yetişen Sultaniye üzümü de bu bölgede yetişmektedir. İlçe aynı zamanda sanayinin de geliştiği bir yerdir. Açılan çok sayıda fabrika nedeniyle genç nüfus da bu bölgede yaşamaya başlamıştır.

Bölge tipik Ege mutfağını görebileceğiniz yerlerden biridir. Zeytinyağlı ve hafif yemeklerin tüketildiği bir bölge olan ilçedir. Ayrıca meşhur kapamasını da yemenizi tavsiye ederiz.

Bölge sırasıyla Bergama, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine tanıklık etmiş bir ilçedir. Bu özellikleri nedeniyle ilçede çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Yapılan kazılardan çıkan döneme ait eşyalar müzelerde sergilenmektedir. Bütün bu tarihi özellikleri yerinde görmeniz için Alaşehir otobüs bileti almanız yeterli. 


Alaşehir’de Gezilecek Yerler

·         Aziz Yuhanna Kilisesi: İncil’de adı geçen yedi kiliseden biridir. Bu özelliği nedeniyle çok sayıda yabancı turistin yoğun olarak ziyaret ettiği bir yerdir. Sizin de Alaşehir’e geldiğiniz de görmeniz gereken yerlerden biri.

 

En Çok Tercih Edilen Alaşehir Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus