Adıyaman - Beşikdüzü Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Beşikdüzü Hakkında
Beşikdüzü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Trabzon´un en güzel yönlerinden olan, Beşikdüzü otobüs bileti satan firmaları, Beşikdüzü  otobüs bilet fiyatları, Beşikdüzü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Trabzon, Beşikdüzü

Beşikdüzü, Trabzon´a bağlı ilçelerden biridir. Giresun´a sınırı vardır. Trabzon şehir merkezinin 45 kilometre batısında konuşlanmıştır. Doğuda Fol (Vakfıkebir), batıda Eynesil, kuzeyde Karadeniz güneyde ise Şalpazarı´yla çevrilidir. 4 Temmuz 1987 tarihli ve 19507 sayılı resmi gazetede yayımlanan 3797 sayılı kanunla ilçe olmuş ve ilk kaymakamı 4 Ağustos1998 tarihinde atanarak görevine başlamıştır. Beşikdüzü 121 metrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Sınırları içerisinde 6 km´lik sahil şeridi vardır. Beşikdüzü Limanı, doğal yollarla oluştuğu için sadece Beşikdüzülüler için değil, bölge için de büyük önem arz etmektedir. İlçenin eski adı Şarlı olup sonradan Beşikdüzü olarak değiştirilmiştir. Halen Nefs-i Şarlı diye bir mahallesi vardır. Tapu kayıtlarında da Şarlı olarak geçmektedir. Beşikdüzü halkı geçimini ormancılık ve fındıkçılıkla sağlamaktadır. Beşikdüzü, Trabzon´un ilçeleri arasında merkez nüfusu olarak Akçaabat ve Vakfıkebir´in ardından üçüncü sırada bulunmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe nüfusu yaklaşık 22 bin kişiden müteşekkildir. Beşikdüzü otobüs bileti çevre ilçelerden rahatlıkla temin edilebilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Beşikdüzü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus