Adıyaman - Besni Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Besni Hakkında

Besni Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Besni otobüs bileti satan firmalarıBesni otobüs bilet fiyatlarıBesni otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Besni, Adıyaman il merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan bir Adıyaman ilçesidir. Rakımı 1000 metredir. Bu sebeple de özellikle kış ayları oldukça soğuk geçmektedir. Besni, Malazgirt Savaşı’ndan sonra önemli bir yerleşim yeri olmasıyla da bilinir. Buradaki halkın geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Adıyaman Üniversitesi’ne bağlı bir meslek yüksek okulu bulunan ilçenin 8 beldesi, 63 tane de köyü vardır. Yüzölçümü 1330 kilometre kare olan ilçenin nüfusu ise 77.000 kadardır.


Besni’ye Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine yalnızca 45 kilometre uzaklıkta bulunan ilçeye ulaşım da bu sebeple oldukça kolaydır. Düzenli olarak otobüs seferleri düzenlenen Besni ilçesine Besni otobüs bileti alarak ulaşabilirsiniz.


Besni’de Görülecek Yerler

Tarihi oldukça eskilere dayanan bu ilçede eskiye dair birçok tarihi yapıya rastlamak mümkündür. Taş yapılı birçok bina bulunan Besni’de, bu yapıların en ünlüsü Sofraz Anıt mezarı ve Kızılin köprüsüdür. Bunlar dışında eski Besni Ören yeri, Besni kalesi, Dolmenler, Gavur Kalesi, Kurşunlu Camii, Dikilitaş ve Besni Su Gözü’de yine görülecek yerler arasındadır. 

En Çok Tercih Edilen Besni Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus