Adıyaman - Beypazarı Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Beypazarı Hakkında

Beypazarı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Beypazarı otobüs bileti satan firmalarıBeypazarı otobüs bilet fiyatlarıBeypazarı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.   Beypazarı, Ankara

 

Beypazarı eski Ankara – İstanbul yolu üzerinde, Ankara’ya 100 km uzaklıkta, Ankara’nın en bilindik ilçelerinden biridir. Tarih boyunca birçok medeniyete yurt olması, İstanbul – Bağdat ticaret yolu üzerinde olması gibi özellikleri sayesinde adının farklı dönemlerde ticaret ile anılmasını sağlamıştır.Beypazarı Coğrafi ve Kültürel Özellikleri


Beypazarı genel olarak bir sürü irili ufaklı dağ ve tepelerle örülüdür. Genel olarak engebeli olan topraklar bazı yerde ovalıktır. Sakarya nehri ve Kirmir çayı Beypazarı’nın çevresindeki önemli akarsulardır. İlçenin köylerinde volkanik oluşumlar sebebi ile kesme şekilli doğal taşlar, şekilli kayalıklar görmek mümkün ayrıca ilçenin köylerinden Kozalan’ da geçmişi çok eskilere dayanan kar kuyusu kullanımı halen devam ettirilmektedir. İnönü vadisi ve eğri ova yaylasının muhteşem manzarası ile buluşmanız için tek yapmanız gereken Beypazarı otobüs bileti satın almak.

Beypazarı bulunduğu ticaret yolu ve farklı medeniyetlere mesken olması sebebi ile geniş çaplı bir kültüre sahip, ilçede halen telkâri, dövme bakırcılık, sırma işlemeleri, ipek el dokumacılığı, semercilik, saraçlık, dokumacılık, demircilik gibi tükenmeye yüz tutan sanat kolları devam ettirilmektedir. İlçeye girdiğiniz andan itibaren sizi karşılayan muhteşem mimarisi olan konaklar, turistik işletmeler, müzeler, yerli halkın yapmış olduğu yöresel lezzetler Beypazarı’nı sık sık ziyaret etmeniz için bir sebep oluşturacaktır.Beypazarı’na ulaşım

Ankara’dan bir saatte bir düzenlenen otobüs seferleri ile Beypazarı’na ulaşabilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Beypazarı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus