Adıyaman - Bornova Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Bornova Hakkında
Bornova Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Bornova otobüs bileti satan firmaları, Bornova otobüs bilet fiyatları, Bornova otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


İzmir, Bornova                                                                                                 

Eski uygarlıkların yaşam alanı olan Bornova, İzmir’in en merkezi ilçelerinden biridir. Bornova Ovası, yeşillikleri, domatesi, bamyası, nar bahçeleri ve yeşil piknik alanlarıyla bilinen Bornova, tarihin akışı içinde değişik kültürleri konuk etmiş Osmanlı döneminde tarım ve sayfiye yeri olarak kullanılırdı. Şimdilerde Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve İzmir’in en büyük hastanesi Ege Üniversitesi Hastanesi’ni barındırmaktadır. Ayrıca ilçede birçok tarihi höyük, köşk ve müze yer almaktadır.

Bornova Gezilecek Yerler

-          Homeros Vadisi

-          Peterson Köşkü

-          Paggy Köşkü

-          Santa Maria Kilisesi

-          Pandespanian Köşkü

-          Murat Evi (Perili Köşk)

-          Belkahve ve Atatürk Evi

-          Yeşikova Höyüğü

-          Forum Bornova AVM

-          Aşık Veysel Parkı

En Çok Tercih Edilen Bornova Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus