Adıyaman - Çiftlikköy Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Çiftlikköy Hakkında

Çiftlikköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Yalova’nın en güzel yönlerinden olan, Çiftlikköy otobüs bileti satan firmalarıÇiftlikköy otobüs bilet fiyatlarıÇiftlikköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Çiftlikköy Yalova


İlçeni tarihi araştırıldığında ilk dönemlerde isminin Pylai olduğunu ve Helenistik Çağ’dan Bizans Çağı’na kadar pek çok medeniyetin izleri bulunmuştur. İlçe Yalova merkeze sadece 5 km uzaklıkta olduğu için ilin en işlek ve hareketli yerlerinden biridir. İlçede yazlar sıcak kışlar ise yağışlı geçer. Sitemizden satın aldığınız Çiftlikköy otobüs bileti ile ilçede  halen korunmakta olan Atatürk’ün  bir dönem gelip dinlendiği kahve içtiği evi ziyaret edebilir, deniz kenarı boyunca muhteşem doğal güzelliği ile sergilenen bir çok kafeyi keşfedebilir, sahil yolu ve Halk Plajına gidip denizin tadını çıkarabilir, ilçedeki piknik ve mesire alanlarında yeşilin bütün tonlarını görüp piknik yapabilir, yol kenarında bulunan büyük markaların alış – veriş merkezlerini gezebilir ve doyasıya alışveriş yapabilirsiniz. Çiftlikköy’e nasıl gidilir?

 

İlçe Yalova’ya sadece 5 km uzaklıkta olduğu için ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. İlçeye Yalova’dan kalkan minibüsler ya da diğer ilçe ve köylerden kalkan minibüsler ile ulaşabilirsiniz.

                           

En Çok Tercih Edilen Çiftlikköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus