Adıyaman - Düzköy Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Düzköy Hakkında
Düzköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Trabzon´un en güzel yönlerinden olan, Düzköy otobüs bileti satan firmaları, Düzköy otobüs bilet fiyatları, Düzköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Trabzon, Düzköy

Trabzon´a bağlı güzide bir ilçedir. Deniz seviyesinden 850 metre yüksekte yer almaktadır. Trabzon şehir merkezine yaklaşık 40 km mesefadedir. Son yıllarda ilçede Yayla Turizmi ön plana çıkmaya başlamıştır. Bunun yanı sıra, ilçeye bağlı olan Çalköy Beldesindeki mağara fazla bilinmemesine rağmen son zamanlarda yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. İlçenin eski adı Haçka´dır. Bu ad, 1961 yılında değiştirilmiştir. Yıl itibariyle Tepecik, Yeni Mahalle, Cevizlik, Orta Mahalle, Büyük Mahalle ve Düzalan olmak üzere altı mahalleye sahiptir. İlçede, pek çok etnik kimliğe mensup insan yaşamaktadır. İlçede son yıllarda uygulanmaya başlanan aile planlamaları yüzünden çocuk sayısı azalmaktadır. Halkın çok önemli bir kısmı Nisan ayının bitmesinin sonrasında Sonbahar´ın başlamasına kadar yayla ve mezralara göç etmektedir. Bunun yanı sıra, pek çok genç, iş bulabilmek için çevre il ve ilçelere, özellikle yaz aylarında göç etmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre Düzköy nüfusu, 14 bin 234 kişiden oluşmaktadır. Düzköy otobüs bileti ile pek çok insan, bu güzel ilçemizi gezip keşfedebilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Düzköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus