Adıyaman - Elbeyli Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Elbeyli Hakkında

Elbeyli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Kilis’in en güzel yönlerinden olan, Elbeyli otobüs bileti satan firmalarıElbeyli otobüs bilet fiyatları, Elbeyli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Elbeyli Kilis


Kilis ilinin ilçesi olan Elbeyli, geçmişi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Önceleri Suriye’nin Celabrus ilçesine bağlıyken Misakı Millîden sonra Türk topraklarına katılmış ve 1995 yılında Kilis’in il olması ile birlikte ilçe statüsü almıştır. İlçe ekonomisi incelendiğinde halkın %90’nın tarım ve hayvancılıkla uğraştığı bilgisine ulaşıyoruz. İlçede herhangi bir sanayi tesisi bulunmamaktadır. Bu yüzden yeni neslin tarım ya da hayvancılık yapmama düşüncesi ile göç etmeyi tercih ettiği bir ilçedir. 2015 yılı nüfus sayımına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 6000 civarıdır. Sitemizden satın aldığını Elbeyli otobüs bileti ile ilçede bulunan Çatalhöyük, Kulsurum Höyük, Bakar Höyük gibi doğal mekanları gezebilir, yöreye ait özel lezzetleri keşfedebilirsiniz. Elbeyli’ye nasıl gidilir?

Kilis merkezden kalkan minibüsler ile ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Elbeyli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus