Adıyaman - Elmalı Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Elmalı Hakkında
Elmalı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Elmalı otobüs bileti satan firmaları, Elmalı otobüs bilet fiyatları, Elmalı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Antalya, Elmalı

Antalya´nın Likya bölgesinde yer alan Elmalı, doğuda Semahöyük´e, batıda Beyler Köyüne komşudur. Elde edilen arkeolojik bulgulara göre bronz çağından bu yana iskân edilmektedir.  Elmalı´nın köylerinde 3 tane höyük bulunur. Bunlardan birincisi Müğren Köyündeki höyüktür. Bu höyükte çeşitli medeniyetlere ait izler bulunmuştur. İkinci höyük ise Semahöyük´te bulunmaktadır. Bu höyükte bulunan mezarda Selçuklu-Osmanlı dönemine ait yazılar bulunduğundan araştırma yapılmaya gerek görülmemiştir. Üçüncü höyük en büyük höyüktür ve Beyler adındadır. Beyler Köyünde bulunan bu höyükte bronz çağından kalma izlere rastlanmıştır. Arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserler Antalya Müzesinde insanların beğenisine sunulmaktadır. Tam bir medeniyet beşiği olan Elmalı´ya ulaşmak çok kolay. İhtiyacınız olan tek şey bi adet Elmalı otobüs bileti. Artık Bulgaristan, Gürcistan ve Rusya gibi ülkelerden bile zaman zaman Elmalı´ya otobüs seferleri düzenlenmektedir. Finike ve Denizli´den de çok kolay şekilde Elmalı´ya ulaşılabilir. 


Elmalı´da Gezilecek Yerler

                    Ömer Paşa Camii

                    Kızılbel Kral Mezarları

                    Elmalı Sikkeleri

                    Semahöyük küp mezarları

                    Gümüş Kral Heykeli

                    Yapraklı Köyü

                    Yazılıkaya

                    Söğe Yaylası

                    Armutlu Köyü

                    Kaya Mezarları

                    Arı Sirenleri

 

En Çok Tercih Edilen Elmalı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus