Adıyaman - Gerede Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Gerede Hakkında

Gerede Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bolu’nun en güzel yönlerinden olan, Gerede otobüs bileti satan firmalarıGerede otobüs bilet fiyatlarıGerede otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Gerede Bolu


Ankara’nın Kızılcahamam ilçesi ile komşu olan Gerede, Bolu için önemli ilçelerden biridir. İlçe Karadeniz ile Anadolu arasında bir köprü olmuştur adeta. Bu yüzden iklimsel olarak olumsuz sonuçlar oluşmuştur. İlçede karasal iklim sonucu kışlar soğuk ve sert yazlar ise çok sıcak geçer. Gerede Kültürel Özellikleri


Bölgenin tarihi geçmişine baktığımızda Asar kalesi kalıntıları ile kökenlerinin geçmişe dayandığını görebiliyoruz. Son yapılan nüfus sayımlarına göre ilçede 35000 civarı kişi yaşamaktadır. İlçenin yüksek alanda olması kayak ve orman sporları açısından bölgeyi hareketlendirmiştir. Gerede sportif faaliyetler ve sert geçen kış ayları sayesinde kayak turizmi açısından bulunmaz bir alandır. Her sene ilçede kayak koşu yarışmaları yapılır. Temin ettiğiniz Gerede otobüs bileti ile sizde bu faaliyetlere kolaylıkla katılabilirsiniz. Kış turizmi açısından oldukça hareketli dönem geçirilen ilçeye yatırım yapılması yerli ve yabancı turist potansiyelini arttıracaktır. Gerede’ye nasıl gidilir?

İlçe bulunduğu konum itibari ile İstanbul’a yakınlığı ile her geçen gün cazibe noktası haline geliyor o yüzden bolu merkezden ve diğer merkez illerden ulaşım aracı bulmak oldukça kolay.

En Çok Tercih Edilen Gerede Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus