Adıyaman - Gönen Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Gönen Hakkında

Gönen Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Gönen otobüs bileti satan firmalarıGönen otobüs bilet fiyatlarıGönen otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gönen, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Isparta ilinin bir ilçesidir. Günümüzdeki nüfusu 7.000 civarı ve yüzölçümü de 372 kilometrekare olan bu küçük ilçenin tarihi milattan önce 2000 senesine kadar uzanır. Bu bakımdan birçok kültüre ve uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. 


Gönen’e Nasıl Gidilir?

Gönen ilçesi Isparta il merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunur. Burdur Isparta yolunu kullanan ilçe ziyaretçileri buraya ulaşabilirler ya da Gönen otobüs bileti satın alarak hem rahat hem de konforlu bir ulaşımı tercih edebilirler. 


Gönen’de Gezilecek Yerler

Gönen’e yolu düşen turistlerin burada bulunan tarihi kaleye uğramaları tavsiye edilir. İlçenin kuzeybatısındaki yüksekliğe inşa edilmiş olan bu kalenin hangi döneme ait olduğu tam olarak bilinmemektedir. Bunun dışında Gönen Höyüğü de burayı ziyaret etmek isteyenlerin ilgisini çekebilir. Bu bölgede bulunan Senirce Köyü Isparta ilinin en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Son olarak Selçuklular döneminden (1200’lü yılların başları) Gönen Hamamı da –her ne kadar artık hamam olarak kullanılmıyor olsa da- kendisine meraklı ziyaretçilerini beklemektedir. 

En Çok Tercih Edilen Gönen Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus