Adıyaman - Kavaklıdere Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Kavaklıdere Hakkında

Kavaklıdere Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muğla’nın en güzel yönlerinden olan, Kavaklıdere otobüs bileti satan firmaları, Kavaklıdere otobüs bilet fiyatları, Kavaklıdere otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kavaklıdere İlçesi Hakkında Bilgiler

Kavaklıdere denilince akıllara çoğunlukla Ankara gelir veya şarap çağrışımları yapılır. Muğla’nın iç taraflarında bir saklı bahçe gibi duran;  yeşilin her tonun görülebildiği;  bol oksijeni ve şırıl şırıl akan serin sularıyla kentlerin karmaşasından uzaklaşmak isteyenleri adeta özlemle bekleyen şirin ilçe Kavaklıdere pek bilinmez, akıllara gelmez.

Muğla – Aydın yolunun 24. kilometresinde Kavaklıdere’ye sapıldığında,  yolcuları karşılamaya çıkmışçasına dizilmiş kızılçam, karaçam, söğüt ve selvi ağaçları ile sınırlanan yollar içinden geçilerek yapılan doğa yolculuğu ile otantik sokakları ve görülmeğe değer konakları ile bir yeryüzü cenneti bu ilçeye ulaşılır. 

Kavaklıdere İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Kavaklıdere saymakla bitmeyecek kadar sebze ve meyvenin yetişebildiği;  yılda iki defa ürün alınabilen bereketli tarlaları dışında ilçenin tamamına yakını çam ormanlarıyla kaplıdır. Toros lalesi, kardelen, çayı da yapılan Göktepe otu bölgenin endemik bitkilerindendir. Yörede kuynar diye bilinen çam fıstığına önemli ölçüde rastlamak mümkündür. Kavaklıdere  Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kavaklıdere Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus