Adıyaman - Körfez Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Körfez Hakkında
Körfez Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, Körfez otobüs bileti satan firmaları, Körfez otobüs bilet fiyatları, Körfez otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, Körfez                             

Körfez, Kocaeli’nin sanayi şehirlerinden biri olup Petkim, Tüpraş, İsdaş gibi büyük sanayi kuruluşlarını barındırmaktadır. Sahilde 13.500 metre kıyısı ve çok eski tarihe sahip olan Körfez, tarih içerisinde; brunga, Grünge, brunca, Satryas gibi isimlerle anılıp 1420 yıllarında Türklerin fethetmesiyle, yarım kalmış evlerden oluşmasından dolayı Yarımca ismini alıp daha sonra Kocaeli olarak anılmıştır. Körfez kirazıyla ve sanayisiyle tanınırken, şimdilerde kiraz üretimi Yukarı Yarımca´nın dağlık bölgelerinde yapılmaktadır. İlçe aynı zamanda Hereke Halıları ile de ünlüdür. 

Körfez Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin bu güzel ilçesine seyahat etmek için Körfez otobüs bileti aldıktan sonra hemen yola çıkmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerler ise;

-          Kaiser Willhelm Köşkü

-          Körfez Sahili

En Çok Tercih Edilen Körfez Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus