Adıyaman - Kozaklı Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Kozaklı Hakkında

Kozaklı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Kozaklı otobüs bileti satan firmalarıKozaklı otobüs bilet fiyatlarıKozaklı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kozaklı, Nevşehir’in merkezine en uzak olan ilçesidir. İlçe 1954 yılında dört köyün (Hamamorta, Buruncuk, Bağlıca ve Kozaklı) birleşmesi sonucunda kurulmuştur. İlçenin haklı Türkmen kökenlidir. Halkı aşiretlerden oluşan bu ilçenin en önemli aşiretleri Acıöğünlü, Kızılkoyunlu, Akçakoyunlu ve Yabanlı’dır. İlçe sakinlerin geçim kaynakları genel olarak tarımdır. İlçenin nüfusu 2015 sayımlarına göre 14.000 civarındadır. Turizm bakımından dikkat çeken bir ilçe olmasına karşın nüfusu gittikçe azalmıştır. 

Kozaklı’ya Nasıl Gidilir?

Kozaklı ilçesi, Nevşehir il merkezine 85 kilometre uzaklıkta bulunur. Kayseri, Yozgat ve Kırşehir illerine uzaklığı da 90 kilometre uzaklığı bulunan ilçeye Ankara – Kayseri karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için Kozaklı otobüs bileti satın almanız yeterlidir. 

Kozaklı’da Gezilecek Yerler

Kozaklı ilçesine geldiğinizde burada bulunan Kozaklı Kaplıcalarına mutlaka gitmeniz tavsiye edilir. Kozaklı Kaplıcaları, Alman Kaplıcaları Birliği’ne göre A ve C şifalı sular grubundadır. Sağlık turizmi bakımından önemi bilinen bu kaplıcalara yatırımlar da son yıllarda çoğalmıştır. Bu sebeple buraya gitmeyi düşünen ziyaretçiler hem konaklamada hem de özet hizmet sunan kaplıcaları bulmada hiçbir sorun yaşamazlar.

En Çok Tercih Edilen Kozaklı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus