Adıyaman - Pınarbaşı Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Pınarbaşı Hakkında

Pınarbaşı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Pınarbaşı otobüs bileti satan firmaları, Pınarbaşı otobüs bilet fiyatları, Pınarbaşı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu,
Pınarbaşı

Pınarbaşı, kuzeyinde Cide, doğusunda Azdavay ve güneyinde Daday ile komşu olan Kastamonu ilçesidir. Kastamonu’nun en batısında yer aldığı için, Batı Karadeniz ve Marmara’yı merkeze bağlayan ilçe konumundadır. 

Pınarbaşı’da Gezilecek Yerler

·         Ilıca Şelalesi: Ilıca Köyüne yaklaşık yarım saat mesafede bulunan bu şelalenin boyu 10 metredir ve döküldüğü yerde dev kazanı da denilen  doğal bir havuz vardır. Şelalenin etrafı çok sayıda bitki ve ağaçlarla çevrilidir. Suyun debisinden dolayı çevre taşlarda doğal bir aşınma söz konusudur. Tüm bu güzellileri görmek için Pınarbaşı otobüs bileti almanız yeterli.

·         Horma Kanyonu: Kanyon, Meydandüzü’nden başlar Ilıca Şelalesi’nde sona erer. Bu kanyon, Zara Çayı üzerindedir ve suyun aşındırmasıyla etrafta çok sayıda çukur ve kazan oluşmuştur. Yöre halkı, eski dönemlerde bu kayaları oyarak su kanalı açmıştır.

·         Ilgarina Mağarası: İçinde mezar ve kilise kalıntıları bulunan bu mağaranın girişinde çok sayıda sarkıt ve dikit bulunmasından dolayı Avizeli Salon diye adlandırılmaktadır. Ayrıca mağarada M.Ö 2000 yılına ait kalıntılar, o dönemde bu mağarada insan yaşamının olduğunu göstermektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Pınarbaşı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus