Adıyaman - Serik Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Serik Hakkında
Serik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Serik otobüs bileti satan firmaları, Serik otobüs bilet fiyatları, Serik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Antalya, Serik

TÜİK´in paylaştığı bilgilere göre 2007 yılında 105 bin olan Serik nüfusu, 2016 yılında 130. bine çıkmıştır. Bunun sebebi, yaşanılır bir ilçe olmasıdır. Serik nüfusunun %60´ını erkekler, %58´ini ise kadınlar oluşturmaktadır. Antalya´nın orta kesimlerine konuçlanmıştır. Bu nedenle Antalya´nın önemli turizm merkezlerinden birisi olarak kabul edilebilir. Serik, Antalya´nın takribi 40 kilometre uzağında olmakla beraber, kıyı itibariyle 7 kilometre içeridedir. Bu nedenle Antalya merkezden Serik otobüs bileti alarak seyahat etmek mümkündür.

Serik´de ekseriyetle Akdeniz iklimi geçer. Yazları aşırı sıcak ve kurak geçmektedir. Kışlar ise ılıktır. Bu aylarda yağışa rastlanabilir. Serik´te Aksu ve Köprüçay bulunur, ki bu akarsular bölgenin en önemli akarsuları olarak kabul edilmektedir. Serik´in yüzölçümü 1263 kilometrekaredir. 

Serik´te Gezilecek Yerler

                    Zeytintaşı Mağarası

                    Perge Antik Kenti

                    Aspendos Antik Kenti

                    Sillyon Antik Kenti

                    Aspendos Tiyatrosu

                    Selge Antik Kenti

                    Pednelissos Antik Kenti 


Serik´te Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Metro Turizm

                    Özkaymak Turizm

                    Kontur Turizm

                    Pamukkale Turizm

                    Buzlu Turizm

                    Nilüfer Turizm

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus