Adıyaman - Silivri Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Silivri Hakkında

Silivri  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz! 

İstanbul
’un en güzel yönlerinden olan, Silivri otobüs bileti satan firmalarıSilivri otobüs bilet fiyatlarıSilivri otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Silivri İstanbul 

İstanbul’un batısında bulunan ilçenin Marmara Denizi’ne kıyıları 45 km’dir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 760 km2’dir. İlçede 2015 yılı nüfus sayımına göre yaşayan kişi sayısı 165000 civarıdır. İlçede 1970’lere kadar çok sayıda üzüm bağı olmasına rağmen günümüzde neredeyse hiç üzüm yetiştiriciliği yapılmamaktadır. İlçede sebze yetiştiriciliği de günden güne azalırken karpuz üretimi devam etmektedir. Hayvancılık ise sadece bir kaç köyde yapılmaktadır. Silivri ılıman iklim koşullarına sahiptir. Bitki örtüsüne hâkim görünüş step olan ilçede en fazla görülen ağaç tipi meşe, akağaç ve gürgendir. Silivri İstanbul’un Trakya’ya açılan kapısıdır, ilçe yazlıkçılar için bir vazgeçilmez konumundadır, sığ kumları ve boyu geçmeyen denizi ile ideal deniz tercihini oluşturur, bölgeye özel köfteler ile yeni lezzet tercihlerinizi oluşturur, Mimar Sinan köprüsü tarihe yolculuk yaptırır, Silivri kalesi halen ayakta kalarak tarihi yapıların güzelliğini hatırlatır, Çantuğa Rum Kilisesi Germiyan Rum Kilisesi gibi onlarca geçmişten iz taşıyan, ayçiçeği tarlaları, at çiftlikleri ile buluşmanız için yapmanız gereken tek şey Silivri
otobüs bileti satın almak. 


Silivri’ye nasıl gidilir 

İlçeye gitmek için önce metrobüs sonrasında otobüs kullanabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus