Adıyaman - Tatvan Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Tatvan Hakkında

Tatvan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bitlis’in en güzel yönlerinden olan, Tatvan otobüs bileti satan firmalarıTatvan otobüs bilet fiyatlarıTatvan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Tatvan, Bitlis iline bağlı bir ilçedir. Ancak Tatvan, Bitlis’ten yüzölçümü olarak daha büyüktür. Tatvan’ın Van Gölü’ne sınırı bulunur. Bu sebeple Van ile karşılıklı vapur seferleri yapılmaktadır. Eski ve tarihi bir yerleşim yeri olan Tatvan’ın tarihinin milattan önce 3000 yılına kadar dayandığı düşünülmektedir. Tatvan’ın nüfusu yaklaşık olarak 80.000’dir. Tatvan ilçesi, ismini burada yaşamış Ermeni halkından almıştır. 

Tatvan’a Nasıl Gidilir?

Tatvan ilçesi oldukça merkezi bir yerde bulunur. Diyarbakır ve Van ilini birbirini bağlayan yol ile Bitlis, Siirt ve Elazığ şehirlerinin de kesiştiği yolda bulunan Tatvan’a ulaşım da bu bakımdan kolaydır. Tatvan otobüs bileti satın alarak bu merkezi ilçeye gidip burayı keşfetmeniz mümkündür. 

Tatvan’da Gezilecek Yerler

Bu tarihi ilçede gezilecek birçok yer vardır. Tatvan Rahve Kervansarayı, Kalekıran Kalesi, Urartu Kaya Mezarı, S. George Manastırı, Tatvan Tuğ Kilisesi bunların başında gelir. Ayrıca muhteşem Van Gölü manzarası izleyebileceğiniz Tatvan’da hem tarihi hem doğa güzelliklerini keşfe çıkmanız buraya geldiğinize değdiğini görmenizi muhakkak sağlayacaktır.

En Çok Tercih Edilen Tatvan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus