Adıyaman - Yağlıdere Otobüs Bileti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Yağlıdere Hakkında

Yağlıdere Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Yağlıdere otobüs bileti satan firmaları, Yağlıdere otobüs bilet fiyatları, Yağlıdere otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Giresun,
Yağlıdere

Giresun il merkezine 47 km. mesafede bulunan Yağlıdere, Giresun sınırları içerisinde doğan ve denize dökülen Yağlıdere Çayı kenarında kurulmuş bir ilçedir. İlçe halkının büyük çoğunluğunu Türkmen Çepniler oluşturmaktadır. İlçe kuzeyde Espiye, güneyde Alucra ve Şebinkarahisar ve batıda Keşap ile komşudur. İlçede tüm yıl boyunca yağış görülebilmektedir. Bölgenin ekonomik gelirinin büyük çoğunluğunu fındık yetiştiriciliği oluşturmakla beraber, küçük çapta hayvancılık, ormancılık ve sanatkarlık faaliyetleri oluşturmaktadır. Son yıllarda alternatif olarak kivi yetiştiriciliği de gelişme göstermektedir. 

Yağlıdere’de Gezilecek Yerler

Ağanın Köprüsü: Yağlıdere çayı üzerinde bulunan köprü 200 yıl önce inşa edilmiştir. Yağlıdere üzerinde bulunan 12 adet tarihi köprüden en büyük olanı Ağanın Köprüsü’dür. Bu köprü, çevre köylerdeki insanların yardımıyla imece usulü yapılmıştır. Köprü üzerinden araç geçişi de yapılabilmektedir.

Çağlayan Şelalesi: İlçeye bağlı Çağlayan Köyü’nde bulunan şelale 50 metre yüksekliğindedir. Tam bir doğa harikası olan Çağlayan Şelalesi yeşilliklerin içinde eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Hem bu şelaleyi hem de ilçenin diğer yerlerini Yağlıdere otobüs bileti alarak gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Yağlıdere Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus