Afyon - Beyoğlu Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Beyoğlu Hakkında

Beyoğlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Beyoğlu otobüs bileti satan firmalarıBeyoğlu otobüs bilet fiyatlarıBeyoğlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Beyoğlu, Kahramanmaraş ilinin Türkoğlu ilçesine bağlı bir beldedir. 2008 verilerine göre 8.000´in üzerinde insanin yaşadığı Beyoğlu, son yıllarda ekonomik ve sosyal anlamda kazandığı hızlı gelişme ivmesi ile bölgenin dikkat çeken kentlerindendir.

Kahramanmaraş-Adana yolu üzerinde bulunan beldenin, Kahramanmaraş il merkeziyle ulaşımı 35 km´lik bölünmüş (duble) yol ile sağlanmaktadır. Gaziantep-Adana otobanına yaklaşık 8 km uzaklıktadır. Beyoğlu, Kahramanmaraş´ın batı yönünde Karapınar vadisinin tabanına kurulmuş bir beldedir. Beyoğlu yedi mahallesi ile tabandan, orta ve üst bölme kadar 8 kilometrelik uzantıda ki vadi tabanına ve yamaçlarına yayılmıştır. Doğusunda Balık Alanı, kuzeydoğusunda Akçalı, kuzeybatısında Çakıroğlu, Kaledibi, güneyinde Şeker oba Beldesi ile Dedeler Köyü yer alır. Doğal sınırları 210 kilometrekaredir.

Bağ, bahçe ve pınarları ile Beyoğlu essiz doğal güzelliklere sahiptir. Beldede bulunan tarihi su değirmeni, görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Yakin geçmişe kadar tahıl islemek amacıyla aktif olarak kullanılan değirmen, özellikle belde dışından gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Beyoğlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus