Afyon - Çivril Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Çivril Hakkında

Çivril Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Çivril otobüs bileti satan firmalarıÇivril otobüs bilet fiyatlarıÇivril otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çivril, Denizli’nin bir ilçesidir. Çivril ilçesinin adına ilk kez 12. yüzyıldan kalma Bizans belgelerinde rastlanmıştır (Rum yazımı Tribritzi, Latin yazımı ise Cyybrilcimani’dir). Kelime anlamı ise “duyu bol olan bir yer”dir. İngiliz Arkeoloji Enstitüsü Çivril ilçesinin 6000 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu keşfetmiştir. Buranın bilinen ilk sakinleri Arzawa’dır. Daha sonrasında sırasıyla Hititler, Frigler, Kimmerler, Lidya; Pers, Makedonya Krallığı, Seleskos Kırallığı, Bergama Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Büyük Selçuklu ve Anadolu Selçuklu dönemlerinden sonra bir ara Moğol işgaline de uğrayan Çiğril, en son da Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. 


Çivril’e Nasıl Gidilir?

Çivril ilçesi Denizli il merkezinin kuzey doğusunda bulunur ve aradaki mesafe 94 kilometredir. Komşuları da Sivaslı, Karahallı, Sandıklı, Dinar, Dazkırı ve Evciler ilçeleri olan Çivril, deniz seviyesinden ortalama 900 metre yüksekliktedir. Yine de otobüsle ulaşım oldukça rahattır, Denizli-Uşak arasındaki karayolunda bulunan ilçeye ulaşmak için Çivril otobüs bileti almak yeterli olacaktır. 


Çivril’de Gezilecek Yerler

Oldukça eski tarihe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilçede, Eumania Antik kentini, Işıklı kasabası ve Işıklı gölünü, Homa (Gümüşsu) Şelalesini ve Akdağ Milli Parkını gezebilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Çivril Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus