Afyon - Demirci Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Demirci Hakkında

Demirci Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Demirci otobüs bileti satan firmaları, Demirci otobüs bilet fiyatları Demirci otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Manisa, Demirci

Yontma Taş Devri’nden beri yerleşim alanı olarak kullanılan Demirci ilçesi, doğusunda bulunan Demirci Dağı eteklerine kurulmuştur. Adını da bu dağdan almaktadır. Üniversitenin de kurulmasıyla büyük bir canlının gelen ilçenin geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık vardır. Tütün, üzüm ve kiraz yetiştiriciliği yaygındır. Ama ilçenin asıl geçim kaynağı halıcılıktır. Dünyaca ünlü halılar üreten ilçe, özellikle cami halıcılığı yapmaktadır. Ürettikleri halılar hem yurt içi hem de yurt dışında gönderilmektedir. Siz de bu el işi halılardan almak ve yapımını izlemek istiyorsanız Demirci otobüs bileti almanız yeterli.

Demirci’de Gezilecek Yerler

·         Kral Sarayı ve Kalesi: Demirci Çayı Vadisi’nde bulunan bu saray klasik Anadolu kültürünün aksine Mısır kültürünü yansıtmasıyla ilgi çekicidir.

·         Aya - Ane Çeşmesi: Bu çeşme ilçe merkezinde bulunmaktadır. Bizans döneminden kalması, bozulmadan günümüze kadar ulaşması ve kemerinde süslemeler görülmesi gereken özellikleridir.

·         Bardakçı Köyü İçmesi: İlçeye bağlı Bardakçı Köyü’nde  bulunan bu içmedeki sular yeraltından  çıkan soğuk sulardır. Böbrek ve mide rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenmektedir.

En Çok Tercih Edilen Demirci Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus