Afyon - Gölköy Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Gölköy Hakkında

Gölköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ordu´nun en güzel yönlerinden olan, Gölköy otobüs bileti satan firmaları, Gölköy otobüs bilet fiyatları, Gölköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ordu, Gölköy

Ordu´nun güzide ilçelerinden birisi olan Gölköy, yaklaşık 350 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir.  İlçe merkezi Ordu-Sivas karayolu üzerinde bulunduğundan bazen Gölköy otobüs bileti almaya gerek kalmamaktadır. Doğal göl bakımından zengin olan Gölköy, Ordu´ya yaklaşık 63 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu göller arasında, Gök Gölü ve Ulugöl 30.000 metrekarelik bir alan kapladıklarından dolayı diğerlerinden daha önemlidir.Ulugöl Gölköy ilçe merkezine 15 km uzaklıkta yer alırken, Gök Gölü ise ilçe merkezinde bulunmaktadır. Ordu Gölköy´de tipik Karadeniz iklim özellikleri ön plana çıkmaktadır.  Bu bağlamda kışların serin yazların ise ılık geçtiğini söylemek mümkündür. Kıyıya paralel uzanan dağların olduğu kesimlerde geçiş iklim özelliklerine rastlanabilir. Tespit edilen verilere göre ilçedeki en soğuk ay Ocak, en sıcak ay ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Gölköy´de kar yağışına pek rastlanmamaktadır, rastlansa bile çok kısa süreli olduğu görülmektedir. Gölköy ahalisi geçimini genellikle fındıktan sağlamaktadır. Tarımın yanı sıra hayvancılık yaparak hayatını idame etmeye çalışan insanlar da görülmektedir.             

En Çok Tercih Edilen Gölköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus