Afyon - Gürsu Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Gürsu Hakkında

Gürsu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz! 

Bursa’nın
en güzel yönlerinden olan, Gürsu  otobüs bileti satan firmalarıGürsu otobüs bilet fiyatlarıGürsu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gürsu Bursa


Gürsu, Yıldırım, Mudanya, Gemlik, Osmangazi, Nilüfer ve Kestel ile birlikte Bursa merkez’in oluşmasını sağlar. İlçenin denizden yüksekliği 100 metre, yüzölçümü ise 118 km2’dir. 


Gürsu Kültürel Özelikleri


İlçede ılıman Akdeniz iklimi etkisi görülür. İlçenin eski ismi Susığırlık olarak bilinir, çevresinin su bakımından zengin olması sebebi ile bu ismi aldığı biliniyor. İlçenin topraklarının verimli olması tarım alanında yoğun çalışmalar yapılmasını sağlıyor. İlçede pek çok tarım ürünü yetiştirebiliyor. İlçe bağlı olduğu il konumu ile pek medeniyetlere son olarakta Osmanlı Devletine ev sahipliği yapması sebebi ile Osmanlı döneminden kalan tarihi izlere ilçe içerisinde rastlamak mümkün. İlçe tarihi ev ve konakları, hamamları ile ön plana  çıkar. Son yapılan nüfus sayımlarına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 70000 civarıdır. Satın aldığınız Gürsu otobüs bileti ile bu ilçeye seyahat edebilirsiniz. Gürsu’ya nasıl gidilir?

İlçenin ulaşım konusunda herhangi bir problemi yoktur. Bursa’dan doğrudan ve Kestel, Osmangazi gibi ilçelerden de direk minibüslerle ilçeye ulaşılabilir.

En Çok Tercih Edilen Gürsu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus