Afyon - Hozat Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Hozat Hakkında
Hozat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tunceli´nin en güzel yönlerinden olan, Hozat otobüs bileti satan firmaları, Hozat otobüs bilet fiyatları, Hozat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Tunceli, Hozat

Hozat, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Tunceli´nin bir ilçesidir. 1881 ilâ 1922 seneleri boyunca Mamuratül Aziz vilayetine bağlı bulunan Dersim Sancağının merkezi olan Hozat, 1922´de bu sancağa son verilmesinin akabinde Elazığ´a bağlanmıştır. 25 Aralık 1935 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan yazıyla beraber Tunceli´nin bir ilçesi konumuna getirilmiştir. İlçe, ekseriyetle engebeli bir araziye sahiptir. Bölgede eski çağlardan kalma denizyıldızı ve fosillere rastlanmaktadır. Karasal iklim özelliklerinin görülmesinden dolayı bölgede kışlar çok sıcak ve kurak; kışlar ise, çok soğuk geçmektedir. Kimi zaman ilçedeki kar kalınlığı 1, 2 metreye kadar çıkmaktadır. Bölgenin bitki örtüsünü yabani meşe palamudu oluşturmaktadır.İlçede bir türlü pazar ekonomisi oluşturulamamamıştır. Sadece küçük esnaflar faaliyet göstermektedir. Okuryazar ortalaması Türkiye´nin çok üzerindedir. Ahali geçimini ekseriyetle tarım ve hayvancılıkla sağladığından ilçe nüfusu giderek azalmaktadır. İlçe dahilinde çok eski gelenek ve görenekler hâlen yaşatılmaktadır. Hozat otobüs bileti  ile her yıl onlarca insan, Hozat´ı ziyaret etmektedir. Yolunuz Tunceli´ye düşerse, Hozat´ı görmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

En Çok Tercih Edilen Hozat Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus