Afyon - İdil Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

İdil Hakkında

İdil  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şırnak’ın en güzel yönlerinden olan, İdil  otobüs bileti satan firmaları İdil otobüs bilet fiyatları, İdil  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İdil’e Nasıl Gidilir?

Şırnak ilinin bir ilçesi olan İdil özellikle Süryani toplulukların çoğunlukta yaşadığı ve Süryani Kiliseleri ile oldukça önemli bir ilçedir. Bölgeye Şırnak merkezden ve diğer komşu il ve ilçelerden İdil otobüs bileti ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca ilçe Suriye ve Irak sınırına olan yakınlığı nedeniyle tarih boyunca hep önemli bir rol oynamıştır. Her daim de saldırılara şahit olmuştur. İlçe ekonomisi genel olarak Doğu Anadolu Bölgesi’nde olduğu gibi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Arpa, buğday, kavun, karpuz ve mercimek ise yetişen en önemli tarım ürünleridir. Bölgede Süryanilerin yoğun olarak yaşadıkları dönemde üzüm bağları da oldukça meşhurdu. Süryaniler kendi şaraplarını üretmekteydiler.  Daha sonra 1970 yıllarında Süryani ailelerin büyük şehirlere ya da yurtdışına göç etmesi ve bu bölgeye daha çok Müslüman ağırlıklı ailelerin yerleşmesi ile ilçenin demografik yapısı büyük oranda değişmiştir. Ancak var olan Süryani kiliseleri görülmeye değerdir. İlçedeki eski taş evler tarihi görünümü halen korumaktadır.  Bölge 1990 yılında ilçe olmuştur. 

En Çok Tercih Edilen İdil Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus